Konkursu czytelniczy „Książka – mój przyjaciel”

Konkurs czytelniczy „Książka – mój przyjaciel” jest konkursem adresowanym do wszystkich uczniów naszej Szkoły.

Celem konkursu jest popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci i młodzieży.

1. Konkurs trwa od 4 listopada 2019 roku do 31 maja 2020 roku.
  2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie od klasy I do VIII szkoły podstawowej.
  3. Zadaniem uczestników konkursu będzie wypożyczenie dowolnej książki- innej niż obowiązkowa lektura, przeczytanie jej i napisanie krótkiej informacji o niej.
  4. Za każdą przeczytaną książkę uczeń otrzyma 2 punkty i dodatkowe 2 punkty, jeżeli napisze czy warto ją przeczytać i dlaczego.

Najlepsze recenzje książek zostaną wywieszane na gazetce bibliotecznej. Organizatorzy konkursu nie będą ingerować w formę i treść Waszej oceny książki.

1. Każdy uczeń, który zadeklaruje udział w konkursie, będzie miał kartę uczestnika informującą na bieżąco, ile zdobył już punktów.
  2. W ostatnim tygodniu lutego przedstawione zostaną wyniki półfinału i rozdane nagrody dla najlepszych czytelników w poszczególnych klasach – osób, które zdobędą najwięcej punktów.

9. W czerwcu zaplanowany jest WIELKI FINAŁ, podczas którego  nagrody otrzymają najlepsi czytelnicy  w danej klasie i przyznany zostanie tytuł: NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA SZKOŁY w roku szkolnym 2019/2020.

10. Informacji na temat konkursu czytelniczego udzielają panie Beata Gloger i Katarzyna Włosiak.