• Odwiedziło nas: 651285 osób
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 248 dni

34-223 Zawoja Wilczna

Zawoja Wilczna 1570

Tel: (33) 877-60-44

Wtorek, 2017-10-17

Imieniny:

Antonii, Ignacego

Comenius

Jesteś tu: » Strona startowa » Comenius

 

Niniejszy projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty  Europejskiej.

Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w materiałach umieszczonych

 na stronie internetowej Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej

 

 

     W dniach 14-19 października grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 imienia kardynała Karola Wojtyły w Zawoi Wilcznej wraz z nauczycielami brała udział w wycieczce do stolicy Rumunii – Bukaresztu. Wyjazd był kolejnym z cyklu zagranicznych wyjazdów w ramach realizacji programu Comenius. Wcześniej uczniowie tej szkoły mogli odwiedzić Belgię i Wielką Brytanię a w czerwcu tego roku sami gościli w Zawoi swoich rówieśników z innych państw. Ponadto w maju planowany jest ostatni w ramach projektu wyjazd którego celem będzie Turcja.

Zwiedzanie Bukaresztu rozpoczęło się w poniedziałek od uroczystego powitania uczestników projektu w szkole podstawowej nr 130 „Lucearaful”. Oficjalnym przemówieniom towarzyszyły występy szkolnych grup wokalno-tanecznych oraz szkolnego chóru który wykonał niektóre tradycyjne pieśni rumuńskie. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami zostali oprowadzeni po budynku szkoły co dało im okazję do zapoznania się z typowym szkolnym dniem zarówno uczniów jak i nauczycieli. W godzinach popołudniowych uczniowie z Zawoi odwiedzili nowoczesny gmach biblioteki Narodowej gdzie ubrani w stroje góralskie zaprezentowali wykonaną przez siebie prezentację multimedialną na temat polskich zwyczajów i tradycji. Następnym punktem programu był spacer ulicami starego miasta.

We wtorek rano odbyło się zwiedzanie siedziby patriarchatu, Katedry św. Konstantyna i Heleny w Bukareszcie, podczas którego uczestnicy mieli okazję obserwować nabożeństwo w cerkwi. Tego dnia odbyła się wizyta w dwóch muzeach: skansenie wsi rumuńskiej gdzie można było oglądać tradycyjną wiejską zabudowę oraz muzeum chłopa rumuńskiego w którym z kolei uczniowie i nauczyciele podziwiali tradycyjne narzędzia, przedmioty codziennego użytku oraz stroje rumuńskich mieszkańców wsi. Niewątpliwie największą atrakcją tego dnia był lunch na 18 piętrze wieżowca City Gate z robiącym wrażenie widokiem na miasto.

14-19 października - wycieczka do Rumunii
czytaj więcej
  • Informacja

W Plikach do pobrania znajdują się: prezentacje przygotowane przez uczniów, newsletter oraz produkt końcowy - Broszura reklamująca Zawoję.

Poniżej przestawiamy filmy z realizacji projektu

Film 1

 

Zapraszamy do obejrzenia!

Informacja

    W ramach międzynarodowego projektu Comenius do Zespołu Szkół w  Zawoi Wilcznej przyjechały delegacje młodzieży i opiekunów z Anglii, z Belgii, z Rumunii i z Turcji- łącznie 34 osoby.

   W dniu 28 maja 2012 r. na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste powitanie delegacji  przez  Wójta Gminy Zawoja pana Tadeusza Chowaniaka i Dyrektora Zespołu Szkół pana Aleksandra Wiechecia. Młodzież Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zawoi Wilcznej radośnie powitała miłych gości dzielnie wymachując kolorowymi flagami zaprzyjaźnionych państw. Chór szkolny odśpiewał „Odę do radości”, uczniowie klasy VI popisali się pięknym przedstawieniem po angielsku ekologicznego projektu „Earth Day is Everyday” („Dzień Ziemi jest codziennie”)przygotowanym przez panią Beatę Dudoń.

Comenius w Zawoi Wilcznej 28 maja -2 czerwca 2012 r.
czytaj więcej

 

Już drugi  raz przyszło nam wziąć udział w wyjeździe zagranicznym w ramach projektu COMENNIUS tym razem nauczyciele i uczniowie udali się do Wielkiej Brytanii  do miejscowości Birmingham.  Uczestnicy projektu pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wiecheć przygotowali prezentację  pt ,, Popularne i historyczne gry i dyscypliny sportowe w Polsce”.

 

Zdecydowaliśmy się na podróż samolotem.  W niedzielę 26 lutego wyruszyliśmy z lotniska w Katowicach do Dusseldorfu a stamtąd do Birmingham. Podróż poszła bardzo gładko, choć dla większości uczestników pierwszy lot samolotem wywoływał dodatkowe emocje i  lekki strach.

 

Relacja z  drugiego wyjazdu zorganizowanego w ramach projektu COMENIUS  realizowanego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zawoi Wilcznej.
czytaj więcej

     Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zawoi Wilcznej mieli okazję po raz pierwszy  poznać swoich zagranicznych partnerów podczas wizyty realizowanej w dniach 13-18 listopada 2011 roku w Belgii. Spotkanie odbywało się w katolickiej szkole podstawowej w  Rollegem Kapelle.  Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez gospodarzy z Belgii, którzy  przygotowali dokładny plan,  było w nim miejsce na pracę  nad projektem, ale również zwiedzanie i odpoczynek. Tematem przewodnim wizyty było poszukiwanie  ,, Historycznych  śladów w naszych miejscowościach”.

I wizyta  w Belgii w ramach programu ,, Uczenie się przez całe życie” – COMENIUS
czytaj więcej

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl